Instrukcja
ELMENTY STAŁE:
Niebieskie przyciski dedykowane osobom niepełnosprawnym, ułatwiające dostęp do treści biuletynu.
Szukaj – element strony służący do wyszukiwania za pomocą słów kluczowych. Wpisz w okienku szukany tekst, a następnie kliknij "lupkę" lub klawisz Enter.
Informacja o jednostce – po lewej stronie logo BIP (przejście do strony głównej BIP), po prawej stronie opcjonalnie może być logo jednostki, która prezentuje Biuletyn (może umożliwiać przejście do strony WWW jednostki).
MENU LEWE:
a) Menu podmiotowe - informacje podmiotowe o jednostce.
b) Menu tematyczne – informacje szczegółowe dotyczące jednostki.
MENU GÓRNE (opcjonalnie):
dodatkowe informacje opublikowane w biuletynie
Każde Menu składa się z linków. Po kliknięciu na jeden z elementów menu, po prawej stronie pojawią się informacje w nim zawarte.
W przypadku zastosowania w Menu podelementów (opcjonalnie):
Strzałka trójkątna w dół "Rozwiń" - oznacza możliwość rozwinięcia zawartości danego elementu (informacje szczegółowe, podrzędne).
Strzałka trójkątna w górę "Zwiń" - oznacza możliwość zwinięcia zawartości danego elementu
Skróty klawiaturowe:
"TAB" - przejście pomiędzy poszczególnymi elementami
W przypadku zastosowania wyskakującego komunikatu startowego: zamknąć okno komunikatu klawiszem "Ecape"
W przypadku zastosowania dodatkowych podelementów w Menu: rozwijać/zwijać pozycje menu lewostronnego klawiszami "Ctrl+Strzałka w dół", oraz "Ctrl+Strzałka w górę".
ELEMENTY ZMIENNE:
Linki - dalsze przemieszczanie się w ramach struktury jednostki (między stronami Biuletynu) umożliwiają linki. Link, jest to aktywny tekst, najczęściej niebieski, podkreślony. Po kliknięciu na link otwiera się strona, z którą jest on powiązany.
Możliwe rodzaje linków:
a) linki wewnętrzne - to linki do stron wewnętrznych biuletynu
b) linki zewnętrzne - to linki do zewnętrznych stron WWW, poza biuletynem
c) linki do plików - umożliwiają pobranie lub otworzenie pliku
d) linki do adresów e-mail - to aktywny adres skrzynki pocztowej
Pobieranie plików – w Biuletynie znajdują się również treści zapisane w plikach. W ten sposób zapisane są zazwyczaj dokumenty o dużej objętości, oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. wnioski do pobrania, druki). Po kliknięciu na link prowadzący do pliku zazwyczaj (zależy od przeglądarki internetowej) otwiera się okno, w którym możemy wybrać, co chcemy zrobić z plikiem – pobrać, czy otworzyć.
METRYCZKA DOKUMENTU- zawiera szczegółowe dane dotyczące pliku, datę utworzenia, autora, opis, typ i wielkość. W serwisie widoczna jest przy pliku ikonka jako literka "i" w granatowym kółeczku. W celu wyświetlenia zawartości metryczki należy kliknąć w ikonkę, aby zamknąć metryczkę należy kliknąć w szare pole z treścią.